Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Rozwody

Zakres usług Kancelarii Prawa Karnego i Rodzinnego Adw. Marcina Szewczyka posiada szeroki wachlarz usług w zakresie prawa karnego i rodzinnego. Zakres ten spowodowany jest doświadczeniem, zainteresowaniami oraz wiedzą założyciela kancelarii. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Adw. Marcin Szewczyk stara się wspierać Klientów w rozwiązywaniu sytuacji związanych z problemami rodzinnymi o charakterze prawnym. Pomoc Kancelarii dotyczy w szczególnosci reprzentacji Klientów w sprawach o:

  • rozwód i separacja
  • sprawy alimentacyjne
  • podział majątku małżonków po rozwodzie
  • sprawy rodzinne związane z władzą rodzicielską
  • ustalenie/zaprzeczenie ojcostwa
Poza reprezentacją procesową każdy klient może liczyć na fachową pomoc w zakresie opinii i porad prawnych. Każda z wymienionych kategorii spraw jest wymagająca dla osoby nie mającej wiedzy prawniczej i doświadczenia procesowego. W powyższym zakresie z pewnością warto jest skorzystać ze wsparcia doświadczonego i profesjonalnego prawnika.

Rozwód - jakiej pomocy można oczekiwać?

Rozwód jest niewątpliwie, statystycznie, jednym z najbardziej traumatycznych doświadczeń w życiu człowieka. Niewątpliwie powzięcie informacji o rozwodzie bądź od partnera bądź z sądu poprzez odebranie odpisu pozwu rozwodowego od wciąż aktualnego małżonka wyzwala bardzo silne emocje.
Wówczas stres i emocje nie są najlepszym doradcą naszych działań. Częstokroć pretensje, urazy bądź chęć odwetu względem małżonka może sprawić, iż wdrożone decyzje nie muszą być dla nas optymalne, a niejednokrotnie mogą wręcz obrócić się na naszą niekorzyść. Z drugiej natomiast strony niejednokrotnie poczucie życiowej porażki i depresja mogą sprawić, iż nieświadomi istnienia swoich uprawnień, ulegniemy partnerowi, który zdeterminowany by uzyskać rozwód na swoich warunkach, wykorzysta naszą słabość i brak wiedzy.

Aby uniknąć wskazanych wyżej sytuacji i zadbać o swoje bezpieczeństwo, przed podjęciem istotnych decyzji,  najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie możliwie jak największej wiedzy odnośnie postępowania rozwodowego w ogólności , a także skonfrontowania owej wiedzy z naszą sytuacją. W tym celu warto umówić się na wizytę z doświadczonym w tego rodzaju sprawach adwokatem, który dokładnie zilustruje zagadnienia związane z rozwodem, a także doradzi optymalne działania w danej sytuacji. W wielu przypadkach właśnie rozmowa z doświadczonym fachowcem obiektywnie patrzącym na daną sprawę pozwala Klientowi na rzetelną ocenę swojej sytuacji, a także wybór właściwej strategii procesowej.

Adwokat Marcin Szewczyk z uwagi na posiadaną wiedzę oraz długoletnie doświadczenie procesowe w reprezentowaniu swoich Klientów w sprawach o rozwód, alimenty, separacje daje rękojmie należytej i profesjonalnej reprezentacji Klienta. Zapraszamy do współpracy.

Kancelaria Adwokacka Marcin Szewczyk

ul. Dąbrowszczaków 24/4, 10-541 Olsztyn
Czynne: pn-pt w godz. 8:00-17:00
Tel. 664 088 788,  adwokatszewczyk@gmail.com
 
Kancelaria Adwokacka Marcin Szewczyk Oddział w Giżycku

ul. Warszawska 7 a, 11-500 Giżycko
Tel. 664 088 788,  adwokatszewczyk@gmail.com
Czynne: pn-pt w godz. 10:30-16:30
Nr rachunku bankowego (Bank PKO BP) :

13 1020 3541 0000 5902 0213 4864