Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Sprawy sądowe

Negocjacje sądowe - prowadzenie sprawy sądowej

Kancelaria Adwokacka adwokata Marcina Szewczyka w swojej praktyce zajmuje się także prowadzeniem szeroko pojętej windykacji roszczeń.

W powyższym zakresie potencjalny Klient kancelarii może liczyć na fachowe wsparcie w zakresie pozasądowej winydykacji polegającej na nawiązaniu korespondencji z dłużnikiem, wskazywaniu podstaw prawnych roszczenia oraz pouczeniu o korzyściach związanych z doborowolną zaplatą długu. Kolejnym etapem jest formułowanie przedsądowych wezwań do zapłaty zawierających termin do spłacenia przez dłużnika wierzytelności, z którą zalega, a także poinformowaniu go o konsekwencjach niewywiązania się z warunków nakreślonych w przedsądowym wezwaniu do zapłaty.

W niektórych przypadkach bardzo istotnym elementem rozwiązania sporu pomiędzy kontrahentami są negocjacje. W zależności od etapu postępowania możemy wyróżnić negocjacje pozasądowe oraz negocjacje sądowe.

Gdy w grę wchodzą negocjacje z pewnością warto ich prowadzenie powierzyć doświadczonej kancelarii adwokackiej, która kierując się wiedzą i doświadczeniem pozowli na osiągnięcie jak najlepszego rezultatu i podpisaniu stosownej ugody. W tym miejscu należy wskazać, iż ugoda sądowa ma moc prawną równą wyrokowi i może być skuteczne egzekwowana w postępowaniu egzekucyjnym.

Kancelaria Adwokacka adw. Marcina Szewczyka działająca na terytorium województwa warmińsko - mazurskiego ( Giżycko, Olsztyn) posiada bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia skutecznych negocjacji zarówno poza procesowych jak również tych prowadzonych w trakcie postępowań sądowych, a zakończonych ugodą. Wprawdzie negocjacje sądowe częściej dotyczą spraw cywilnych, niemniej jednak Adwokat Marcin Szewczyk wielokrotnie prowadzi negocjacje z organami ścigania (Policja, Prokuratura) w zakresie wynegocjowania warunków dla podejrzanych czy oskarżonych ( dobrowolne poddanie się karze, uchylenie tymczasowego aresztowania). Niejednokrotnie skuteczne przeprowadzenie negocjacji w tym zakresie pozwala na osiągnięcie znacznie korzystniejszego rezultatu aniżeli negowania odpowiedzialności w toku procesu. Niemniej jednak pamiętać należy, iż zawsze decydując się podjęcie negocjacji w sprawie karnej, warto skonsultować się z doświadczonym adwokatem, który potrafi ocenić, w świetle realiów danej sprawy, ewentualne konsekwencje. Z pewnością pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka niewłaściwej decyzji, której odwrócenie może okazać się dość trudne, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe.

Kancelaria Adwokacka Marcin Szewczyk

ul. Dąbrowszczaków 24/4, 10-541 Olsztyn
Czynne: pn-pt w godz. 8:00-17:00
Tel. 664 088 788,  adwokatszewczyk@gmail.com
 
Kancelaria Adwokacka Marcin Szewczyk Oddział w Giżycku

ul. Warszawska 7 a, 11-500 Giżycko
Tel. 664 088 788,  adwokatszewczyk@gmail.com
Czynne: pn-pt w godz. 10:30-16:30
Nr rachunku bankowego (Bank PKO BP) :

13 1020 3541 0000 5902 0213 4864