Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

CZEKA MNIE ROZWÓD - CO ZROBIĆ?

Rozwód jest niewątpliwie, statystycznie, jednym z najbardziej traumatycznych doświadczeń w życiu człowieka. Niewątpliwie powzięcie informacji o rozwodzie bądź od partnera bądź z sądu poprzez odebranie odpisu pozwu rozwodowego od wciąż aktualnego małżonka wyzwala bardzo silne emocje.
Wówczas stres i emocje nie są najlepszym doradcą naszych działań. Częstokroć pretensje, urazy bądź chęć odwetu względem małżonka może sprawić, iż wdrożone decyzje nie muszą być dla nas optymalne, a niejednokrotnie mogą wręcz obrócić się na naszą niekorzyść. Z drugiej natomiast strony niejednokrotnie poczucie życiowej porażki i depresja mogą sprawić, iż nieświadomi istnienia swoich uprawnień, ulegniemy partnerowi, który zdeterminowany by uzyskać rozwód na swoich warunkach, wykorzysta naszą słabość i brak wiedzy.

Aby uniknąć wskazanych wyżej sytuacji i zadbać o swoje bezpieczeństwo, przed podjęciem istotnych decyzji,  najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie możliwie jak największej wiedzy odnośnie postępowania rozwodowego w ogólności , a także skonfrontowania owej wiedzy z naszą sytuacją. W tym celu warto umówić się na wizytę z doświadczonym w tego rodzaju sprawach adwokatem, który dokładnie zilustruje zagadnienia związane z rozwodem, a także doradzi optymalne działania w danej sytuacji. W wielu przypadkach właśnie rozmowa z doświadczonym fachowcem obiektywnie patrzącym na daną sprawę pozwala Klientowi na rzetelną ocenę swojej sytuacji, a także wybór właściwej strategii procesowej.
 

Kancelaria Adwokacka Marcin Szewczyk

ul. Dąbrowszczaków 24/4, 10-541 Olsztyn
Czynne: pn-pt w godz. 8:00-17:00
Tel. 664 088 788,  adwokatszewczyk@gmail.com
 
Kancelaria Adwokacka Marcin Szewczyk Oddział w Giżycku

ul. Warszawska 7 a, 11-500 Giżycko
Tel. 664 088 788,  adwokatszewczyk@gmail.com
Czynne: pn-pt w godz. 10:30-16:30
Nr rachunku bankowego (Bank PKO BP) :

13 1020 3541 0000 5902 0213 4864